työtaistelut: Yk­si­tyi­sen so­siaa­li­pal­ve­lu­alan työ­rii­das­sa ei vielä sopua – uudet lakot uh­kaa­vat alkaa kes­ki­viik­ko­na

Kolumni: Tulva näytti am­mat­ti­lai­sil­le ja pai­kal­li­sil­le voi­man­sa

pääkirjoitus: Hal­li­tus­neu­vot­te­li­jat se­lät­ti­vät en­sim­mäi­sen krii­sin­sä, mikä lu­pai­lee por­va­ri­hal­li­tus­ta – se tar­vit­see sel­viy­tyäk­seen korkeaa krii­sin­sie­to­ky­kyä

Mainos: Jakajaksi Kaleva Mediaan kesän ajalle - tutustu ja hae tästä

Tilaajille

Ydin­voi­maa Ou­to­kum­mul­le? – ky­syim­me, mitä aja­tuk­sia te­räs­yh­tiön pien­ydin­voi­ma­la he­rät­tää Tor­nios­sa

Tornion kauppakeskuksessa on kuultu teräsjätti Outokummun ja Fortumin pienydinvoimalaselvityksestä. Tuoreeltaan ajatus pienydinvoimalan rakentamisesta Outokummun terästehtaan alueelle Röyttään ei herätä vastustusta.

Pekka Juusola on kiinnostunut pienydinvoimalahankkeesta. Se voisi olla hänen mielestä hyvä ratkaisu ison terästehtaan sähköntarpeeseen. Juusolan silmiin oli osunut aiheesta juttu jo aiemmin Tekniikan Maailmasta.
Pekka Juusola on kiinnostunut pienydinvoimalahankkeesta. Se voisi olla hänen mielestä hyvä ratkaisu ison terästehtaan sähköntarpeeseen.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.