Mies kaahasi So­dan­ky­läs­sä sadan ki­lo­met­rin tun­ti­vauh­tia vii­den­kym­pin alueel­la – epäil­lään tör­keäs­tä lii­ken­ne­tur­val­li­suu­den vaa­ran­ta­mi­ses­ta

Rovaniemellä poliisi otti kiinni polttoainevarkaat.

Poliisi pysäytti torstaina illalla Sodankylän Kasarmintiellä merkittävää ylinopeutta ajaneen miehen, tiedottaa Lapin poliisilaitos.

Henkilöauton nopeudeksi mitattiin poliisin mukaan yli 100 kilometriä tunnissa. Nopeusrajoitus alueella oli 50 kilometriä tunnissa, ja tiellä on useita liittymiä ja korotettuja suojateitä.

Kuljettaja määrättiin väliaikaiseen ajokieltoon ja häntä epäillään törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.

Polttoainevarkaat jäivät kiinni Rovaniemellä

Rovaniemellä poliisi otti kiinni polttoainevarkaat.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä