Tilaajille

Iijoen ran­nal­la si­jait­se­van tie­de­kes­kuk­sen pitää tuplata kä­vi­jä­mää­rän­sä – Kie­rik­ki tar­vit­see muu­ta­kin yleisöä kuin lap­si­per­hei­tä ja kou­lu­lai­sia

Kivikauden tiedekeskus uudistuu kesäkuussa avautuvalla näyttelyllä ja kehittää uusia palveluja. Tavoitteena on kaksinkertaistaa nykyinen kävijämäärä ja houkutella myös kansainvälisiä matkailijoita.

Työpajaan osallistuneet yli-iiläiset Tiia Ruonakangas (vas.), Aino Kurtti ja Jenni Hekkala miettivät keinoja lisätä Kierikin vetovoimaa.
Työpajaan osallistuneet yli-iiläiset Tiia Ruonakangas (vas.), Aino Kurtti ja Jenni Hekkala miettivät keinoja lisätä Kierikin vetovoimaa.
Kuva: Tiina Wallin

Kivikautinen talvi- tai joulukylä, luonnonilmiöiden kokeminen kivikauden kylässä tai jokielämää kivikaudella.

Ikiaikateeman ympärille rakentuva musiikillinen elämys, villiruokaa ja kivikautisten materiaalien jatkojalostusta omaksi matkamuistoksi.

Kausituotteita, ympärivuotisia palveluita tai jopa molempia.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Lapin Kansa Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Verkkosivujen rajaton lukuoikeus Näköislehdet (ma, ke ja pe) ja arkisto Galleriat Sovellus Lapin Kansa Live -lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä