Politiikka: "Työelämässä voidaan tehdä paljon mielenterveyden tukemiseksi"- ministeri vieraili Meri-Lapissa
Jääkiekko: Ruotsin mestari Luulaja piti RoKille oppitunnin: maalit 11–0, torjunnat 13–71
Kolumni: Onko Lapilla edessään energiaevakkouden aika?
Valtioneuvoston kanslia
Valtio on sitoutunut jatkamaan saamelaisten totuus- ja sovintokomission työtä – "Toivon, että komissio pääsee jatkamaan tärkeää työtään mahdollisimman pian alkuvaikeuksista huolimatta"
Tutkija mietti pitkään, ennen kuin laittoi uuden työhakemuksen valtioneuvoston kansliaan – Anni-Kristiina Juuso: "Totuutta ei tarvitse pelätä, sillä se on jo tapahtunut"
Saamelaisten kokemia vääryyksiä päästään selvittämään ensi vuonna – Totuus- ja sovintokomissioon liittyviä kuulemisia ei ole voitu järjestää koronatilanteen vuoksi
Koronatyö kulisseissa jää osin julkisuudelta piiloon – valtioneuvoston kanslia salaa koronakoordinaatioryhmän asiakirjat lukuun