Tilaajille

Pelko ja ah­dis­tus var­jos­ti­vat Lauri Nur­mi­sen elämää, kun krii­sien kierre alkoi jo lap­suu­des­sa – opi erot­ta­maan kolme eri­lais­ta kriisiä

Olenko minä edes olemassa? Miksi pelkään puhua puhelimeen? Yli 10 vuoden ajan Lauri Nurminen koki sekoamisen pelkoa. Nyt hän kertoo, mistä kriiseissä oikein on kyse.

Radio Dein varatoimitusjohtaja Lauri Nurminen on käynyt läpi monenlaisia kriisejä. Ne ovat opettaneet nöyryyttä ja auttaneet sietämään epäonnistumisia.
Radio Dein varatoimitusjohtaja Lauri Nurminen on käynyt läpi monenlaisia kriisejä. Ne ovat opettaneet nöyryyttä ja auttaneet sietämään epäonnistumisia.
Kuva: Mauri Ratilainen

Alkoholismi, muutto uuteen kotiin, koulunvaihto ja kiusaaminen. Sekoamisen pelko, ahdistus ja riitaisa ilmapiiri kotona. Pika-avioliitto, yllätysero ja hengellinen kriisi.

Muun muassa tällaisia kriisejä vantaalainen Lauri Nurminen tunnistaa oman elämänsä varrelta.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä