Tilaajille

Oletko Lappia repivän so­te-ul­kois­tuk­sen isä, Tero Nis­si­nen? – Kau­pun­gin­joh­ta­ja jättää Kemin hai­kea­na ja kii­tel­len

Kaupunginjohtaja toivoo läksiäishaastattelussaan, että Kemin tulevilla päättäjillä riittää rohkeutta tehdä vaikeita päätöksiä.

Kemi
Kemin kaupunginjohtaja Tero Nissinen viettää keskiviikkona läksiäisiä ja tekee torstaina viimeisen työpäivänsä Kemissä.
Kemin kaupunginjohtaja Tero Nissinen viettää keskiviikkona läksiäisiä ja tekee torstaina viimeisen työpäivänsä Kemissä.
Kuva: Henripekka Kallio

Kemin kaupunginjohtaja Tero Nissinen vaikuttaa jopa hieman haikealta läksiäishaastattelussaan.

– Tässä 8–9 vuodessa alkoi kasvaa vähän juuristoa tänne ja ihan selvästi huomaa, että surutyötä joutuu tekemään, hän myöntää.

Nissinen sai myytyä talonsa Koivuharjulta parissa päivässä ja uusi työ Salon kaupunginjohtajana alkaa vuodenvaihteessa.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä