Kaa­suau­ton voi nyt tankata Ro­va­nie­mel­lä – Gasum avasi uuden tank­kau­sa­se­man Teol­li­suus­ky­lään

Gasum avasi uuden tankkausaseman Teollisuuskylään.

Rovaniemen Teollisuuskylässä voi nyt tankata kaasuauton. Saatavilla on sekä henkilöautoille että raskaalle liikenteelle soveltuvaa polttoainetta. Arkistokuva.
Rovaniemen Teollisuuskylässä voi nyt tankata kaasuauton. Saatavilla on sekä henkilöautoille että raskaalle liikenteelle soveltuvaa polttoainetta. Arkistokuva.
Kuva: Gasum

Rovaniemelle on avattu kaasutankkausasema. Gasum-yhtiön uusin tankkausasema sijaitsee Teollisuuskylässä osoitteessa Energiakatu 5.

Kyseessä on maailman pohjoisin nesteytettyä kaasua myyvä tankkausasema. Gasum on avannut aikaisemmin Lappiin kaksi muuta kaasutankkausasemaa, Keminmaalle ja Ruotsin Luulajaan.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä