Tilaajille

Äiti tun­tu­ri­ky­läs­sä

Äkäslompololaisen Heidi Siiran haave vanhemmuudesta heräsi Lapissa. Nyt hän ja Vilda katselevat tähtiä ja pääsevät kansallispuistoon lähes takapihalta.

Haave vanhemmuudesta heräsi pian sen jälkeen, kun Heidi Siira oli asettunut Kolarin Äkäslompoloon vakituisesti.

Helsingin Paloheinässä kasvaneelle Siiralle Äkäslompolo on ensimmäinen ja ainoa asuinpaikka Lapissa. Sytöt pohjoiseen muutolle vuoltiin, kun ystävä kannusti vaellusretkelle pohjoiseen.

Monipuoliseen ulkoilmaelämään tottuneelle Siiralle pohjoinen pursusi tekemistä ja mahdollisuuksia. Suunnistusta, hiihdon eri muodot, luonnonvesissä uintia.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Lapin Kansa Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Verkkosivujen rajaton lukuoikeus Näköislehdet (ma, ke ja pe) ja arkisto Galleriat Sovellus Lapin Kansa Live -lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä