Tilaajille

Yh­teis­työ yrit­tä­jien kanssa on mat­kai­lun eli­neh­to, sanoo Kemin Mat­kai­lun uusi toi­mi­tus­joh­ta­ja – jään­mur­ta­ja Sammon ti­laus­kir­ja täyttyy jo hyvää vauh­tia, mutta pe­rin­teis­tä lu­mi­lin­naa ei tänä talvena ra­ken­ne­ta

Kemin Matkailu hakee nyt kasvua nimenomaan kansainvälisestä matkailusta. Jatkossa asiakasprofiili on uuden toimitusjohtajan Jaakko Löppösen mukaan huomattavasti aikaisempaa monipuolisempi.

Kemin Matkailun toimitusjohtaja Jaakko Löppönen kertoo, että ympärivuotisen lumilinnan kylmää SnowExperience365 -elämystilaa parannellaan lähiaikoina.
Kemin Matkailun toimitusjohtaja Jaakko Löppönen kertoo, että ympärivuotisen lumilinnan kylmää SnowExperience365 -elämystilaa parannellaan lähiaikoina.
Kuva: Jussi Saarela

Kemin Matkailu oy:n uusi toimitusjohtaja Jaakko Löppönen pitää tärkeänä vuoropuhelua ja yhteistyötä paikallisten matkailuyrittäjien kanssa. Monet kemiläiset alan yrittäjät ovat valittaneet pitkään, että yhteistyö kaupungin omistaman matkailuyhtiön kanssa ei suju.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä