Tilaajille

Var­jo­teat­te­ria, näyt­tä­mö­ak­ro­ba­tiaa ja kau­hu­kier­rok­sia – Kouta kokoaa teat­te­ri­har­ras­ta­jat Kit­ti­lään

Tänä vuonna ohjelmistossa on ensimmäistä kertaa niin katselmusesityksiä kuin koulutuksellisia työpajoja ja keskustelutilaisuuksiakin.

Kittiläläinen teatteriharrastaja Marja-Leena Magga eläytyy viime vuoden Kouta-tapahtumassa Ivalossa.
Kittiläläinen teatteriharrastaja Marja-Leena Magga eläytyy viime vuoden Kouta-tapahtumassa Ivalossa.
Kuva: Juha Kauppinen

Mistä mahtaa olla kyse viikonlopussa, jonka ohjelma pitää sisällään muun muassa varjoteatteria, näyttämöakrobatiaa ja kauhukierroksia? Entä mitä tapahtuukaan lauantaisella murhamysteeri-illallisella?

Kittilässä ensi viikolla järjestettävä Kouta tunnetaan pohjoisen harrastajateatteriväen sekä teatterista kiinnostuneiden omana tapahtumana. Se on vakiinnuttanut paikkansa seitsemän vuoden aikana Lapin tapahtumataivaalle ja noussut suosioon lappilaisten teatteriharrastajien keskuudessa.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä