-

Unohda ha­ra­voin­ti ja keskity kuk­ka­penk­kei­hin

Puutarhaharrastaja Karolina Rasi nauttii vuodenaikojen vaihtelusta pihallaan. Syksyllä parasta ovat värit.

Puutarhaharrastaja Karolina Rasi nauttii vuodenaikojen vaihtelusta pihallaan. Syksyllä parasta ovat värit.

Syysauringon loisteessa kelpaa juoda iltapäiväteet terassilla ja ihailla kättensä jälkeä. Se on  Karolina Rasille tärkeä osa puutarhaharrastuksen nautintoa.

Kesän kukkaloisto alkaa olla jo takana, mutta Oulun Metsokankaalla sijaitsevasta pihapuutarhasta kukkijoita löytyy vielä: on tötterömäistä Vanilla Fraise -syyshortensiaa, jättiverbenoja, syysleimuja ja pallomaisia daalioita isoissa ruukuissa.

Kesällä värimaailma on pastellivärejä, pinkkiä ja valkoista, mutta syksyllä metsäisellä tontilla hehkuvat ruskan värit.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä