San­tas­port Lapin Ur­hei­lu­opis­ton tu­los­alueel­le yt-neu­vot­te­lut – vä­hen­nys­tar­ve enin­tään 12 hen­ki­lö­työ­vuot­ta

Santasport Lapin Urheiluopiston tulosalue on ollut alijäämäinen jo useamman vuoden ajan.
Santasport Lapin Urheiluopiston tulosalue on ollut alijäämäinen jo useamman vuoden ajan.
Kuva: Pekka Aho

Rovaniemen koulutuskuntayhtymä aloittaa yhteistoimintaneuvottelut Santasport Lapin Urheiluopiston tulosalueella. Vähennystarve on enintään 12 henkilötyövuotta, kerrotaan koulutuskuntayhtymän tiedotteessa.

Neuvottelut koskevat kuntayhtymän Santasport Lapin Urheiluopiston tulosalueen henkilökuntaa ja Hiihtomajantien toimintayksikössä toimivaa henkilöstöä, pois lukien ICT -, kiinteistö- ja ravintolapalvelun henkilöstö.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä