Ro­va­nie­me­läis­läh­töi­nen Tero Riipi tekee oop­pe­raa tutuksi kai­ken­ikäi­sil­le – "­Pa­ras­ta on lasten ja nuorten kanssa työs­ken­te­ly"

Apulaisnäyttämömestari Tero Riipi vastaa oopperan ja baletin kiertueella yleisötyöstä. Yleisötyön pääpaino on lapsissa ja nuorissa. Heille onkin tarjolla omaa ohjelmaa.

Apulaisnäyttämömestari Tero Riipi on mukana oopperan ja baletin areenakiertueella, joka pysähtyy myös hänen entiseen kotikaupunkiinsa Rovaniemelle.
Apulaisnäyttämömestari Tero Riipi on mukana oopperan ja baletin areenakiertueella, joka pysähtyy myös hänen entiseen kotikaupunkiinsa Rovaniemelle.
Kuva: Pekka Aho

Kansallisoopperan ja -baletin suurkiertueella on mukana useampia lappilaslähtöisiä taiteen ja tekniikan ammattilaisia. Yksi heistä on Rovaniemeltä kotoisin oleva apulaisnäyttämömestari Tero Riipi, 54.

Riipin työsarkaa on oopperan ja baletin yleisötyö.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä