Raijan mureat täh­ti­tor­tut syn­ty­vät sa­man­lai­ses­ta tai­ki­nas­ta kuin kam­pa­ni­sut – "­Ker­ran ko­kei­lin laittaa sakarat alle ja hillon päälle"

Raija Ronkainen leipoo joulutorttuja mieluiten kampanisutaikinasta ja perinteiseen tapaan taittelee ne tähdiksi ja täyttää luumuhillolla.
Raija Ronkainen leipoo joulutorttuja mieluiten kampanisutaikinasta ja perinteiseen tapaan taittelee ne tähdiksi ja täyttää luumuhillolla.
Kuva: Reino Hämeenniemi

Posiolaisen Raija Ronkaisen rivitaloasunnossa tuoksuu joulutorttu ja kohta myös kahvi. Ronkainen on kotileipuri, aktiivinen eläkeläinen, jolla on niin paljon muitakin harrastuksia, että hän ei välillä ehdi käydäkään kaikissa.

Ronkaisen mureat tähtitortut syntyvät kampanisutaikinasta.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä