Tilaajille

Pel­ko­sen­nie­men mo­lem­mat lää­kä­rit ir­ti­sa­nou­tui­vat – taus­tal­la kuntien ris­ti­rii­ta vuo­deo­sas­tos­ta: "Tämä on surkea tilanne kun­ta­lai­sil­le"

Pelkosenniemen johtava lääkäri Veli-Matti Varmo irtisanoutui virastaan, koska sen hoitaminen on hänen mukaansa tehty mahdottomaksi.
Pelkosenniemen johtava lääkäri Veli-Matti Varmo irtisanoutui virastaan, koska sen hoitaminen on hänen mukaansa tehty mahdottomaksi.
Kuva: Pekka Aho

Pelkosenniemellä ja Savukoskella saatetaan pian olla kokonaan ilman lääkäripalveluja, sillä kuntayhtymän molemmat lääkärit ovat irtisanoutuneet.

Kuntayhtymän johtava lääkäri Veli-Matti Varmo irtisanoutui virastaan viime viikolla Pelkosenniemen ja Savukosken kuntien edustajien yhteisen tapaamisen päätteeksi.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – löydä suosikkisi klassikoiden ja uutuuksien joukosta.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä