Jalkapallo: "Oli hienoa huo­ma­ta, että seu­ral­la on kova luotto osaa­mi­see­ni", ku­vai­lee ro­va­nie­me­läis­jal­ka­pal­loi­li­ja Vilma Koi­vis­to siir­toaan yhteen Ruotsin huip­pu­jouk­kueis­ta

Pääkirjoitus: Venäjä jatkaa hyb­ri­di­ope­raa­tio­taan Suomen rajalla niin kauan kun se katsoo hyö­ty­vän­sä siitä

äänestä: Mikä on vuoden 2023 sy­käh­dyt­tä­vin lap­pi­lai­nen ur­hei­lu­ta­pah­tu­ma? Äänestä suo­sik­kia­si ja osal­lis­tu ar­von­taan

Mainos: Lapin Kansa Digi 13,90 €/kk – tilaa tästä

Tilaajille

Pal­kit­tu do­ku­men­ta­ris­ti Louis Theroux puhuu mar­ras­kuus­sa Levillä

Louis Theroux on brittiläinen televisiotoimittaja, joka on tehnyt muun muassa useita Yhdysvaltoja käsitteleviä dokumentteja.
Louis Theroux on brittiläinen televisiotoimittaja, joka on tehnyt muun muassa useita Yhdysvaltoja käsitteleviä dokumentteja.
Kuva: Pete Dadds

Palkittu dokumentaristi, elokuvaohjaaja, toimittaja, tuottaja ja kirjailija Louis Theroux saapuu Kittilän Leville marraskuussa. Theroux on pääpuhujana Levillä järjestettävässä Aurora-tulevaisuustapahtumassa. Keskustelutapahtuma on Ylen ja Visit Levin yhteistyöhanke.

Theroux tunnetaan parhaiten hänen itse tuottamistaan dokumenttielokuvista, joissa usein tutkitaan kiistanalaisia ja monimutkaisia ihmiselämän ilmiöitä.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.