Me­lo­don­nien juh­la­vuo­si hui­pen­tuu Minun jouluni -kon­sert­tiin – Tarja Vanhala on joh­ta­nut kuoroa jo 30 vuoden ajan

Joulukonsertissa kuullaan kuorolaisten omia toivekappaleita. Luvassa on perinteisen joulumusiikin lisäksi yllätyksiä.

Kuoro
Melodonnat valmistautuvat joulukonserttiin.
Melodonnat valmistautuvat joulukonserttiin.
Kuva: Raisa Huttunen

Torniolainen naiskuoro Melodonnat on viettänyt tänä vuonna 30-vuotisjuhlavuottaan. Juhlavuosi huipentuu Minun jouluni -konserttiin Joentalolla 15. joulukuuta kello 17.

Tarja Vanhala on toiminut kuoron taiteellisena johtajana sen perustamisesta lähtien. Vanhala kertoo olevansa tyytyväinen kuluneeseen vuoteen, sillä kuorolaiset ovat saaneet olla enemmän mukana ohjelmiston valinnassa niin kevään juhlakonsertin kuin tulevan joulukonsertinkin osalta.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä