Lapin po­lii­sin vii­kon­lop­pu oli ta­van­omai­nen – Me­ri-La­pis­sa pa­hoin­pi­te­ly­jä, Ke­mi­jär­vel­lä rat­ti­juop­po­ja

Lapin poliisi tiedottaa, että Tornion Twin City Festival ja Kemijärvi-festivaali eivät työllistäneet poliisia viikonloppuna. Meri-Lapissa oli pahoinpitelyjä ja Kemijärvellä jäi kiinni rattijuoppoja.

Torniossa poliisipartio sai hätäkeskukselta lauantaipäivänä tehtävän, jonka mukaan nainen oli mennyt pyytämään naapuriin apua kädet sidottuina. Tapahtumapaikalla selvisi, että nainen oli pahoinpidellyt miestä asunnossa. Mies oli sitonut naisen kädet väkivaltaisen käyttäytymisen hillitsemiseksi.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä