Lapin po­lii­sin vii­kon­lop­pu oli ta­van­omai­nen – Me­ri-La­pis­sa pa­hoin­pi­te­ly­jä, Ke­mi­jär­vel­lä rat­ti­juop­po­ja

Lapin poliisi tiedottaa, että Tornion Twin City Festival ja Kemijärvi-festivaali eivät työllistäneet poliisia viikonloppuna. Meri-Lapissa oli pahoinpitelyjä ja Kemijärvellä jäi kiinni rattijuoppoja.

Torniossa poliisipartio sai hätäkeskukselta lauantaipäivänä tehtävän, jonka mukaan nainen oli mennyt pyytämään naapuriin apua kädet sidottuina. Tapahtumapaikalla selvisi, että nainen oli pahoinpidellyt miestä asunnossa. Mies oli sitonut naisen kädet väkivaltaisen käyttäytymisen hillitsemiseksi.

Vielä on kesää jäljellä!

Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä