Ko­miik­ka on ollut Jukka Ra­si­lal­le tapa sel­viy­tyä –näyt­te­li­jä avaa uudessa esi­tyk­ses­sään elä­män­sä ki­peim­piä ja kau­neim­pia ker­rok­sia

Syvälle menevä ja henkilökohtainen kokemus. Jokaisella tasolla haastavin juttu, jonka näyttelijä Jukka Rasila, 56, on koskaan aiemmin tehnyt.

Näin Rasila kuvaa hänen ja puolisonsa Mirva Rasilan yhdessä käsikirjoittamaa Henkilökohtaista-stand up -esitystä, jonka Rasilat tuovat Rovaniemen ja Kemin teattereihin kevään aikana.

Esityksessään Rasila käsittelee suuria teemoja, kuten tasa-arvoa, eläimiä, riippuvuuksia – sekä omaa elämäänsä.

Hyvää juhannusta!

Lue Lapin Kansa Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä