Tilaajille

Kemin vaa­ral­li­sim­man ris­teyk­sen lii­ken­ne­va­lot kor­ja­taan, testit tar­koi­tus alkaa ennen viikon puo­li­vä­liä: "Kos­kaan ei voi tietää, mitä työn aikana tulee eteen"

Normi oy:n työntekijät aloittivat Kemin vaarallisimman ja vilkkaimman risteyksen liikennevalojen korjaamisen maanantaina.
Normi oy:n työntekijät aloittivat Kemin vaarallisimman ja vilkkaimman risteyksen liikennevalojen korjaamisen maanantaina.
Kuva: Jussi Saarela

Kemin vaarallisimman ja vilkkaimman risteyksen liikennevalot ovat pian käytössä korjaamisen jälkeen. Normi oy:n henkilökunta aloitti liikennevalojen kunnostamisen maanantaiaamuna. Pitkään odotetut varaosat tulivat viime viikon lopulla Kemiin perille. Koko liikennevalokoje ja piirilevyn ohjauskortti uusitaan.

– Tavoitteena on päästä testaamaan liikennevaloja tiistaina ja viimeistään keskiviikkona ne ovat käytössä, mutta koskaan ei voi tietää mitä työn aikana tulee eteen, Kemin ympäristöjohtaja Mika Grönvall sanoo.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä