Kauko Röyhkä ja Baa­be­lin Nulikat vetää il­mais­kei­kat Songan mi­ni­fes­ta­reil­la – ­Ro­va­nie­men kes­kus­tas­ta jär­jes­te­tään mak­su­ton kul­je­tus fes­ta­reil­le

Kirjailija ja rockmuusikko Kauko Röyhkä on Songan minifestareiden pääesiintyjä.
Kirjailija ja rockmuusikko Kauko Röyhkä on Songan minifestareiden pääesiintyjä.
Kuva: Sarviaho Heikki

Sonka kutsuu nyt festaroimaan, kun Oitolanrannan lavalle nousee Kauko Röyhkä ja Baabelin Nulikat. Songan minifestarit pidetään perjantaina 25. heinäkuuta. Tapahtumaan on ilmainen bussikuljetus, eikä itse tapahtumakaan maksa kävijöilleen mitään.

Illan pääesiintyjä, kirjailija ja rockmuusikko Kauko Röyhkä on jo yli 40 vuotta ihastuttanut, ärsyttänyt ja järkyttänyt omaleimaisuudellaan.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä