Jalkapallo: "Oli hienoa huo­ma­ta, että seu­ral­la on kova luotto osaa­mi­see­ni", ku­vai­lee ro­va­nie­me­läis­jal­ka­pal­loi­li­ja Vilma Koi­vis­to siir­toaan yhteen Ruotsin huip­pu­jouk­kueis­ta

Pääkirjoitus: Venäjä jatkaa hyb­ri­di­ope­raa­tio­taan Suomen rajalla niin kauan kun se katsoo hyö­ty­vän­sä siitä

äänestä: Mikä on vuoden 2023 sy­käh­dyt­tä­vin lap­pi­lai­nen ur­hei­lu­ta­pah­tu­ma? Äänestä suo­sik­kia­si ja osal­lis­tu ar­von­taan

Mainos: Lapin Kansa Digi 13,90 €/kk – tilaa tästä

Sampo Kaulanen
Sampo Kaulanen otti Lapin hullun kyläkauppiaan roolin ja myi itsestään kaiken – "Olin siinä tilanteessa, että mieluummin kuolen kuin jatkan samalla lailla"

Sampo Kau­la­nen otti Lapin hullun ky­lä­kaup­piaan roolin ja myi it­ses­tään kaiken – "Olin siinä ti­lan­tees­sa, että mie­luum­min kuolen kuin jatkan samalla lailla"

13.05.2023 05:00 13
Tilaajille
Sampo Kaulanen luopuu Jounin Kaupasta – "Ei tämä päätös yhdessä yössä syntynyt"

Sampo Kau­la­nen luopuu Jounin Kau­pas­ta – "Ei tämä päätös yhdessä yössä syn­ty­nyt"

03.04.2023 16:58 10
Tilaajille
Jounin Kauppa ja oululainen K-Citymarket vedettiin mukaan äärioikeiston mainokseen – ”Olihan se järkytys, koska emme missään nimessä ole tuommoisessa mukana”

Jounin Kauppa ja ou­lu­lai­nen K-Ci­ty­mar­ket ve­det­tiin mukaan ää­ri­oi­keis­ton mai­nok­seen – ”Olihan se jär­ky­tys, koska emme missään nimessä ole tuom­moi­ses­sa mukana”

20.11.2019 15:24
Tilaajille