Kultaranta-keskustelut
Analyysi: Nato-jäsenyydelle tai Venäjän sodan loppumiselle ei osata antaa aikajanaa – Yksi merkittävä muutos kuului Kultarantaan kootun eliitin puheissa

Ana­lyy­si: Na­to-jä­se­nyy­del­le tai Venäjän sodan lop­pu­mi­sel­le ei osata antaa ai­ka­ja­naa – Yksi mer­kit­tä­vä muutos kuului Kul­ta­ran­taan kootun eliitin pu­heis­sa

13.06.2022 16:20
Tilaajille
Niinistö arvioi Kultarannan Nato-puheita – Turkin tyynnyttämiseksi ratkaisut eivät tule yhtäkkiä: "Pitää jatkaa rauhallisesti mutta päättäväisesti"

Nii­nis­tö arvioi Kul­ta­ran­nan Na­to-pu­hei­ta – Turkin tyyn­nyt­tä­mi­sek­si rat­kai­sut eivät tule yh­täk­kiä: "Pitää jatkaa rau­hal­li­ses­ti mutta päät­tä­väi­ses­ti"

12.06.2022 21:08
Tilaajille
Pääministeri Marin EU:n elvytysrahastosta: ”Jokaisen Euroopan maan on tultava ulos poteroistaan ja katsottava uusia ratkaisuja”

Pää­mi­nis­te­ri Marin EU:n el­vy­tys­ra­has­tos­ta: ”Jo­kai­sen Eu­roo­pan maan on tultava ulos po­te­rois­taan ja kat­sot­ta­va uusia rat­kai­su­ja”

24.05.2020 21:38