Vuo­si­kym­men­ten yrit­tä­jä­ta­ri­na tulee pää­tök­seen­sä

Vuodesta 1974 Kemissä toiminut Niskalan Radio-Sähkö sulkee ovensa huhtikuun lopussa.

Toivo "Topi" Niskala perusti vaimonsa kanssa kodinkoneliikkeen Kemiin 52 vuotta sitten. Susanna Niskala-Sorsa ja Ari Sorsa ovat hekin tehneet liikkeessä elämäntyönsä.
Toivo "Topi" Niskala perusti vaimonsa kanssa kodinkoneliikkeen Kemiin 52 vuotta sitten. Susanna Niskala-Sorsa ja Ari Sorsa ovat hekin tehneet liikkeessä elämäntyönsä.
Kuva: Tiinamaija Rantamartti
YRITYKSET

Yksi luku kemiläisessä yrityselämässä on päättymässä, kun Niskalan Radio-Sähkön yrittäjäpariskunta Susanna Niskala-Sorsa ja Ari Sorsa luopuvat liikkeenpidosta ennen kesää.

Kiinteistö Valtakatu 1:ssä on myynnissä, loppuunmyynti käynnistyy pian ja huhtikuun lopussa ovet sulkeutuvat perheen omistuksessa viimeisen kerran.

Hyvää juhannusta!

Lue Lapin Kansa Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä