Tilaajille

Voi­mis­te­lu­seu­rat lii­kut­ta­vat Me­ri-La­pis­sa­kin tuhatta ihmistä

Tornion Naisvoimistelijat täyttää tänä vuonna 100 ja Keminmaan Naisvoimistelijat 75 vuotta. Vuosi huipentuu marraskuun lopussa juhlatapahtumaan ja -näytöksiin.

Sellaana-ryhmän Fanny Pussila, Alisa Rapo, Taru Tuisku, Aada Niskakoski, Ronja Tolonen ja Sofia Keskitalo valmistelevat ohjelmaa seuran juhlanäytökseen.
Sellaana-ryhmän Fanny Pussila, Alisa Rapo, Taru Tuisku, Aada Niskakoski, Ronja Tolonen ja Sofia Keskitalo valmistelevat ohjelmaa seuran juhlanäytökseen.
Kuva: Tiinamaija Rantamartti
HARRASTUKSET

Keminmaan koulujen liikuntasaleissa riittää tohinaa jokaisena arki-iltana. Harrastajaporukat vaihtuvat lennosta tunnin välein, tilat ovat tehokäytössä.

Anja Kiurun ohjaamaan Ikiliike-jumppaan osallistuneet Anne Saario ja Aino-Maija Haapala ovat kumpikin olleet vuosikymmeniä mukana Naisvoimistelijoissa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä