Vaa­ral­lis­ta ainetta kul­jet­ta­neen rekan pe­rä­vau­nu kaatui Kit­ti­läs­sä – ym­pä­ris­töön valui hai­tal­lis­ta liuosta

Kiistalantiellä Kittilässä tapahtuneessa onnettomuudessa kaatui tavararekan peräkärry. Ajoneuvoyhdistelmän kuljettaja ei loukkaantunut tilanteessa.
Kiistalantiellä Kittilässä tapahtuneessa onnettomuudessa kaatui tavararekan peräkärry. Ajoneuvoyhdistelmän kuljettaja ei loukkaantunut tilanteessa.
Kuva: Markus Rova

Kittilässä tapahtui aamupäivällä liikenneonnettomuus, jossa tavararekan peräkärry kaatui. Onnettomuuspaikka sijaitsee Naakenaojan sillalla 12 kilometrin päässä Kittilän keskustasta Pokkaan päin.

Tapaukseen ei liity muita osapuolia kuin tavararekka, Lapin pelastuslaitokselta kerrotaan. Ajoneuvoyhdistelmän kuljettaja ei loukkaantunut tilanteessa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä