Vaalikone: Katso Lapin Kansan vaa­li­ko­nees­ta, kuka eh­dok­kais­ta on lä­him­pä­nä aja­tus­maail­maa­si

Urheilu: RoKi tuup­paa­mas­sa Pe­li-Kar­hut ke­sä­lo­mal­le – kak­kos­erä oli neljän maalin herk­ku­het­ki

Vaalit: Lap­pi­lai­set ovat ah­ke­rim­pia en­nak­ko­ää­nes­tä­jiä koko maassa

Mainos: Mitä enemmän tiedät sitä helpommin äänestät, tilaa tästä Lapin Kansa 2 kk 59,90 euroa

Tilaajille

Re­mon­toi­jat ovat nyt va­ro­vai­sia – Simon vuoden yrit­tä­jä Tommi Yli­su­van­to on nähnyt monia ra­ken­nus­alan suh­dan­tei­ta uransa aikana

Tommi Ylisuvanto on koko työuransa ajan tehnyt rakennusalan töitä.
Tommi Ylisuvanto on koko työuransa ajan tehnyt rakennusalan töitä.
Kuva: Jussi Saarela

Rakennusala on perinteisesti suhdanneherkkä ala, mikä näkyy tällä hetkelläkin ihmisten käyttäytymisessä. Tunnelmat ovat odottavaiset.

Rakennuksien saneerauksiin tällä hetkellä erikoistunut simolainen rakennusalan yrittäjä Tommi Ylisuvanto kertoo, että kustannustason nousu ja maailman epävakaa tilanne on lykännyt esimerkiksi pesuhuoneen tai keittiön remonttia suunnittelevien aikeita.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.