Nimitykset: Sauli Pah­ka­sa­lo on Lapin Kansan uusi pää­toi­mit­ta­ja

Työelämä: Teol­li­suus­liit­to ja am­mat­ti­liit­to Pro aloit­ta­vat tiis­tai­na työ­tais­te­lu­toi­met, ulos­mars­se­ja Lapissa ja Oulussa

Mainos: Lapin Kansa Digi 13,90 €/kk – tilaa tästä

Tilaajille

Poliisi etsi ek­sy­nyt­tä mar­jas­ta­jaa Muu­ro­las­sa – ka­dok­sis­sa ollut löysi lopulta itse kotiin

Paikkakuntalainen henkilö eksyi ja oli kadoksissa marjastaessaan Muurolassa, Rovaniemen eteläpuolella. Hän löysi lopulta omin avuin kotiin, kertoo Lapin poliisilaitos tiedotteessa.

Henkilö oli lähtenyt marjastamaan keskiviikkoiltana ja ilmoittanut eksymisestään läheisilleen. Hän uskoi kuitenkin löytävänsä kotiin omin avuin.

Henkilöstä ei tullut havaintoa, eikä hän palannut sovitusti. Tuolloin poliisi aloitti alueella kadonneen etsinnän. Etsinnälle osallistui myös rajavartiolaitoksen helikopteri.

Etsittävä löysi kuitenkin omatoimisesti kotiinsa ja oli olosuhteisiin nähden hyväkuntoinen.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.