Pii­rus­tus­ki­san toi­sel­la kier­rok­sel­la su­kel­le­taan ve­si­seik­kai­lu­jen pariin – kynät ja pens­se­lit käteen, koska vielä on aikaa osal­lis­tua ar­von­taan

Meri on täynnä ihmeitä! 6-vuotiaan Hilda Erolan piirustus sukeltaa pinnan alle. Arvonnan voittajateosta auttoi värittämään 4-vuotias pikkusisko.
Meri on täynnä ihmeitä! 6-vuotiaan Hilda Erolan piirustus sukeltaa pinnan alle. Arvonnan voittajateosta auttoi värittämään 4-vuotias pikkusisko.
Kuva: Hilda Erola

Uuden Rovaniemen piirustuskilpailun toinen arvonta on tehty, ja tällä kertaa voittaja on 6-vuotias Hilda Erola. Voittaja palkittiin Konttisen kesäteatterin perhelipulla Veljeni Leijonamieli -esitykseen.

Kesän viimeinen arvonta suoritetaan 28.7.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä