Per­hee­ni­sä Jukka Keränen piirtää ja kir­joit­taa joka aamu 15 mi­nuut­tia – nyt on syn­ty­nyt jo viides las­ten­kir­ja ja seu­raa­va on te­keil­lä

Jukka Keränen esittelee tabletilta piirtämiään kuvia lumitöitä tekevästä pyöräkuormaajasta ja isästä vetämässä lapsiaan pulkassa.

Lattialle on levitetty paljon erilaisia kirjoja ja niiden luonnoksia. Viereisestä huoneesta kuuluu lasten leikkisää huutoa.

– En itseäni kovin taitavaksi piirtäjäksi kyllä sanoisi, mutta harjoittelen koko ajan. Kyllä tässä huomaa, miten se oma tyyli ja osaaminen kehittyy, Keränen kertoo.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä