Tilaajille

Pää­sy­ko­keis­sa käy­mi­nen ei ole este yli­op­pi­las­juh­liin osal­lis­tu­mi­sel­le – Näin Ro­va­nie­men kau­pun­gin häi­riö­ti­lan­teen joh­to­ryh­mä linjasi

Rovaniemen kaupungin häiriötilanteen johtoryhmä on tarkentanut ylioppilasjuhlia koskevaa ohjeistusta.
Rovaniemen kaupungin häiriötilanteen johtoryhmä on tarkentanut ylioppilasjuhlia koskevaa ohjeistusta.
Kuva: Kirsi Junttila

Rovaniemen kaupungin häiriötilanteen johtoryhmä on tarkentanut ylioppilasjuhlia koskevaa ohjeistusta. Pääsykokeisiin osallistuminen kotimaassa ei ole este ylioppilasjuhliin osallistumiseen.

Jos henkilö on käynyt pääsykokeitten vuoksi koronaepidemian kiihtymis- tai leviämisvaiheen alueella kotimaassa, hän voi osallistua juhlaan, jos kokee olevansa terve, eikä ole ollut lähikontaktissa henkilöihin, joilla on oireita tai jotka ovat sairastuneet koronaan.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä