Pää­luot­ta­mus­mies Juha Kenttä: "Nyt on hyvät fii­lik­set" – in­ves­toin­ti­pää­tös antaa hen­ki­lös­töl­le uskoa tu­le­vai­suu­teen, uuden tehtaan työ­eh­dot­kin on jo sovittu

Tälle vuodelle on tehtaalle jo palkattu uutta väkeä ja lisärekrytointeja pääluottamusmies ennakoi tulevan kun investointipäätös saatiin.

Metsä Fibren investointipäätös sai hymyn Kemin tehtaiden pääluottamusmies Juha Kentän kasvoille.

– Toki tämä on odotettu päätös, mutta silti varmuus on viimein saatu. Tietysti tunnelmat ovat jo talvella tulleen ympäristöluvan myötä nousseet, kun työkoneet ovat tulleet tehdasalueelle, Kenttä tuumaa katsellessaan entisen parkkipaikan päällä liikkuvia koneita ja rekkoja.

Tälle vuodelle on tehtaalle jo palkattu uutta väkeä, ja lisärekrytointeja pääluottamusmies ennakoi tulevan kun investointipäätös saatiin.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä