Tilaajille

Me­ri-La­pis­sa ja Ro­va­nie­mel­lä ajet­tiin per­jan­tai­na päih­ty­nee­nä

Silminnähden humalaisella ylitorniolaismiehellä oli poliisin mukaan vaikeuksia puhaltaa alkometriin. Hän onnistui siinä useiden yritysten jälkeen.
Silminnähden humalaisella ylitorniolaismiehellä oli poliisin mukaan vaikeuksia puhaltaa alkometriin. Hän onnistui siinä useiden yritysten jälkeen.
Kuva: Susanna Eksymä

Rattijuopot työllistivät Lapin poliisia perjantaina.

Perjantaina päivällä Ylitorniolla poliisille tuli ilmoitus epäillystä rattijuoposta. Poliisipartio tavoitti kyseisen kuljettajan, joka oli silminnähden päihtynyt. Kuljettajaksi osoittautui ajo-oikeudeton paikkakuntalainen 60 -vuotias mies, joka onnistui useiden yritysten jälkeen puhaltamaan tuloksen törkeän rattijuopumuksen kriteerit täyttävän tuloksen.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä