Lap­pi­lai­suu­den eroja toi­mit­ta­jan ja va­lo­ku­vaa­jan silmin

Annikki Kariniemi -kirjallisuusseura kokoaa väen Tuomisten teetupaan kerta toisensa jälkeen. Kirja kylässä -tapahtumaa on vietetty jo 20 vuoden ajan.

Annikki Kariniemi –kirjallisuusseuran Kirja kylässä –tapahtuma juhlii tänä vuonna 20-vuotista taivaltaan Ylitornion Meltosjärvellä. Juhlatapahtumassa toimittaja Tapani Niemi ja valokuvaaja Jaakko Heikkilä pohdiskelevat lappilaista kulttuuria.

Annikki Kariniemi -kirjallisuusseura on järjestänyt jo 20 vuoden ajan Meltosjärvellä Kirja kylässä -tapahtumia. Kirjailija Kariniemen Sininen pirtti sijaitsee kuitenkin Törmäsjärvellä. Tämä kuva on otettu siellä vuonna 2018. Vasemmalla kirjallisuusseuran puheenjohtaja Marja Tuominen ja oikealla kirjailijan "Sinisen pirtin" omistaja, veljentytär Susanna Kouri.
Annikki Kariniemi -kirjallisuusseura on järjestänyt jo 20 vuoden ajan Meltosjärvellä Kirja kylässä -tapahtumia. Kirjailija Kariniemen Sininen pirtti sijaitsee kuitenkin Törmäsjärvellä. Tämä kuva on otettu siellä vuonna 2018.

Vielä on kesää jäljellä!

Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä