Kemin ve­ro­toi­mis­tos­ta ei saa enää asia­kas­pal­ve­lua kas­vo­tus­ten – sieltä voi kui­ten­kin ottaa vir­kai­li­jaan etä­yh­tey­den

Merilappilaisten lähimmät käyntiasiointipisteet ovat jatkossa Rovaniemellä ja Oulussa.

Verohallinto siirtyy Kemissä etäpalveluun vuoden 2025 alussa. Meripuistokadun nykyisestä toimipisteestä voi ottaa jatkossa etäyhteyden virkailijaan, mutta kasvotusten palvelua ei enää saa.
Verohallinto siirtyy Kemissä etäpalveluun vuoden 2025 alussa. Meripuistokadun nykyisestä toimipisteestä voi ottaa jatkossa etäyhteyden virkailijaan, mutta kasvotusten palvelua ei enää saa.
Kuva: Jussi Saarela

Kemin verotoimistosta ei saa enää vuoden 2025 alusta lähtien asiakaspalvelua kasvotusten.  Merilappilaisten lähimmät käyntiasiointipisteet ovat sen jälkeen Rovaniemellä ja Oulussa. He saavat kuitenkin edelleen etäpalvelua Kemissä samasta paikasta Meripuistokadulta.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä