Ju­han­nus­kok­ko kutsuu – Ou­nas­kos­ken ran­nas­sa pääsee jälleen naut­ti­maan kau­pun­gin pe­rin­tei­ses­tä ju­han­nus­juh­las­ta.

Rovaniemen kaupungin järjestämä juhannustapahtuma palaa koronatauolta. Tulevana juhannusaattona Ounaskosken uimarannalla ja puistoalueella pääsee viettämään keskikesän juhlaa koko perheen voimin. Ohjelmaa löytyy kaikenikäisille.

Ohjelmassa on luvassa muun muassa orkesteri, keppihevosrata ja Suomen suven juhlallisuuksia. Lapsia viihdyttää Valdemarin kesäteatterin näyttelijöiden muodostama JES-orkesteri.

Illemmasta orkesteri soittaa musiikkia myös aikuisempaan makuun. Juhannusisäntänä toimii näyttelijä Hannu Friman.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä