Jout­sen­merk­ki Scan­di­cil­le en­sim­mäi­se­nä Kemin ho­tel­leis­ta

Kemin Scandicin hotellinjohtaja Kimmo Knuuti (vas.), keittiön vuoropäällikkö Joonas Karhunen ja keittiöpäällikkö Juha Ollonqvist esittelevät Joutsenmerkki-sertifikaattia.
Kemin Scandicin hotellinjohtaja Kimmo Knuuti (vas.), keittiön vuoropäällikkö Joonas Karhunen ja keittiöpäällikkö Juha Ollonqvist esittelevät Joutsenmerkki-sertifikaattia.
Kuva: Scandic

Scandic Kemi sai ensimmäisenä Joutsenmerkin Kemin hotelleista. Hotelli kävi tämän syksyn aikana läpi mittavaa ympäristömerkintähakuprosessia ja nyt sille on myönnetty Pohjoismaiden tiukin ympäristömerkki, Joutsenmerkki.

Tänä vuonna Kemin Scandicissa keskitytään erityisesti ruokahävikin säästötoimenpiteisiin.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä