Hin­ta­ta­so ei yllätä, jos siihen on va­rau­tu­nut – ky­syim­me kah­del­ta per­heel­tä, pal­jon­ko heidän lomansa Lapissa maksoi

Lappilaisten sosiaalisessa mediassa näkyy aiempaa enemmän matkailijoiden kritiikkiä. Kävimme Rovaniemellä kysymässä jouluturisteilta, onko heidän lomansa täyttänyt odotukset.

Armenialainen Minasyanin perhe reissaa kymmeniä kertoja vuodessa. Isä Arton mukaan missään ei ole ollut vastassa niin ystävällistä väkeä kuin Rovaniemellä.
Armenialainen Minasyanin perhe reissaa kymmeniä kertoja vuodessa. Isä Arton mukaan missään ei ole ollut vastassa niin ystävällistä väkeä kuin Rovaniemellä.
Kuva: Pekka Aho

– Loma on ollut mahtava.

Näin kiittelee armenialainen Minasyanin perhe, jonka kolmen päivän Lapin loma on tulossa päätökseensä.

Anush Minasyanin mukaan kaikki on ollut suurin piirtein siten kuin hän odotti, paitsi pakkanen oli leudompi kuin hän pelkäsi.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä