Tilaajille

Haa­pa­ran­nan Folkets Hus menossa kiinni jopa vuo­dek­si, va­kio­kä­vi­jät huo­lis­saan: "Ta­los­sa on ollut jopa tu­han­sia kä­vi­jöi­tä kuu­kau­sit­tain"

Uimahallin ja urheilutalon purku heijastuu naapuritalon käyttäjiin pitemmäksi aikaa. Sulku voi kestää yli vuoden.

Haaparannan Suomi-Seuran aktiivit Heikki Itkonen, Veikko Sädesuo ja Seppo Hannila eivät tiedä miten korvaavat Folkets Husetin tanssit. Miehet pitävät seuran toiminnalle pitkää taukoa tuhoisana.
Haaparannan Suomi-Seuran aktiivit Heikki Itkonen, Veikko Sädesuo ja Seppo Hannila eivät tiedä miten korvaavat Folkets Husetin tanssit. Miehet pitävät seuran toiminnalle pitkää taukoa tuhoisana.
Kuva: Sari Pelttari-Heikka

Haaparannalla on iloittu uuden uimahallin ja Aspen urheilutalon laajennuksen avajaisista. Useamman vuoden jatkunut rakennusaika on takana päin ja kuntalaiset pääsevät testaamaan uuden uimahallin ja urheiluhallin tiloja.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä