Enon­te­kiön Sähkö siirtyi osaksi Na­pa­pii­rin Energia ja Vesi Oy:tä – Säh­kö­ver­kon in­ves­toin­nit aloi­te­taan jo tu­le­va­na kesänä

Neven toimitusjohtaja Kristian Gullsten sanoo yhtiön sitoutuneen Enontekiön alueella korkeaan laatutasoon ja toiminnan jatkuvaan kehittämiseen.
Neven toimitusjohtaja Kristian Gullsten sanoo yhtiön sitoutuneen Enontekiön alueella korkeaan laatutasoon ja toiminnan jatkuvaan kehittämiseen.
Kuva: Anssi Jokiranta

Enontekiön Sähkö Oy:n omistus on siirtynyt 1. huhtikuuta Neve Isommus Oy:lle. Enontekiö säilyy Enontekiön Sähkön kotipaikkana ja henkilöstö jatkaa yhtiön palveluksessa.

Omistuksen siirtymisellä ei ole vaikutuksia asiakkaiden suuntaan.

Enontekiön alueen sähköverkon investoinnit aloitetaan jo tulevan kesän aikana.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä