Tilaajille

Arvio: Yö­ker­ho­dii­va tuo svengin luos­ta­riin – vie­rai­le­va Heidi Kirves rä­väyt­tää klas­sik­ko­ko­me­dian näyt­tä­mö­so­vi­tuk­ses­sa

Rovaniemen teatterin musikaalissa konnat jäävät sivuosaan, kun nunnien roolitus on kohdillaan. Mustien kaapujen keskellä muu puvustus pääsee loistamaan.

Yökerholaulaja Deloris (Heidi Kirves, etualalla) ei pysty piilottelemaan räväkkyyttään nunnan kaavussakaan. Luostariin piiloutuminen onkin mennä mönkään.
Yökerholaulaja Deloris (Heidi Kirves, etualalla) ei pysty piilottelemaan räväkkyyttään nunnan kaavussakaan. Luostariin piiloutuminen onkin mennä mönkään.
Kuva: Petri Teppo

Rovaniemen Teatteri: Nunnia ja konnia.

Käsikirjoitus Cheri ja Bill Steinkellner, ohjaus Miika Muranen. Ensi-ilta 30.9., seuraava esitys 7.10. kello 19.

Musikaalielokuva Nunnia ja konnia oli yksi 1990-luvun alun suurista komediahiteistä, ja siitä tehdyt näyttämösovitukset ovat olleet niin ikään menestyksiä.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä