Ylitornion Meltosjärvelle on muuttanut niin paljon ulkomaalaisia, että myytävät talot loppuivat kesken – "Täällä pitää ymmärtää, että olet oikeasti kaukana"
Kaksi riitaa: Kerrostaloyhtiö keskustassa ei hyväksy Kemin tonttihintaa ja Ajoksessa sijaitsevasta kiinteistöstä kaupunki menetti etuosto-oikeuden
Oululainen rakennusalan toimija osti kerrostalon Rovaniemen keskustasta ja tähyilee jo seuraavaa kohdetta: "Lääninhallituksen kortteli on todella mielenkiintoinen"
Arina osti itselleen Sokos Hotel Vaakunan kiinteistön Rovaniemellä ja odottaa samalla oikeuden päätöstä Tornihotellin asemakaavasta – "Kahdelle hotellillemme on kaupungissa tilaa"
Tervolatalo sai uudet omistajat ja vanhan nimensä takaisin – Tähtelän tilan yrittäjien hirsitalounelma oli ensin kaatua Tervolan kunnan väliintuloon