somehitti: Maa­gi­set si­vel­ti­men vedot – Elsi Tau­riai­sen video sai rä­jäh­tä­vän suo­sion, yht­äk­kiä seu­raa­jia olikin reilun tu­han­nen sijaan 126 000

Onnettomuus: Hen­ki­lö­au­to suistui tieltä veteen Ra­nual­la – kul­jet­ta­ja me­neh­tyi on­net­to­muu­des­sa

Pääkirjoitus: KOK päästää hyök­käys­so­taa käyvän Venäjän ur­hei­li­jat ke­sä­olym­pia­lai­siin tietyin ehdoin – päätös on pöy­ris­tyt­tä­vä, mutta lin­jas­sa kor­rup­toi­tu­neen jär­jes­tön edus­ta­mien arvojen kanssa

Mainos: Lapin Kansa Digi 13,90 €/kk – tilaa tästä

Tilaajille

Vuok­rat­ta­val­la ret­kei­ly­au­tol­la kohti Norjaa – mat­kai­lu­au­to­jen kysyntä on ollut todella suurta: "Suo­ma­lai­set ovat in­nos­tu­neet"

Matkailuautoja on tarjolla vielä vuokralle vaikka kysyntä onkin ollut kovaa.

Matkailuautovuokraaja Kati Nivala (vas.) vuokrasi retkeilyauton Eeva Mäkelälle ja Kai Lehtoselle. He ovat matkalla pyöräilemään Norjaan.
Matkailuautovuokraaja Kati Nivala (vas.) vuokrasi retkeilyauton Eeva Mäkelälle ja Kai Lehtoselle. He ovat matkalla pyöräilemään Norjaan.
Kuva: Jussi Leinonen

Eeva Mäkelä ja Kai Lehtonen tulivat perjantaina Äkäslompolosta Rovaniemelle vuokraamaan kahden hengen retkeilyauton.

– Lähdemme reissulle Norjaan. Aluksi Lyngeniin, sitten Senjalle ja Lofooteille, Eeva Mäkelä kertoo McRentin Rovaniemen toimipisteessä.

He aikovat olla matkalla 11 päivää.

Lue Digiä _vain 1 €/kk_

Tilauksella pääset lukemaan rajoituksetta tämän ja muita kiinnostavia artikkeleita