Tilaajille

Va­lio­sau­na pa­kat­tiin pe­rä­kär­ryyn – ­Ro­va­nie­men kau­pun­ki aikoo eh­dot­taa vaih­toeh­toi­sia paik­ko­ja sau­nal­le

Kesä paketissa. Eevi Pulli ja Riku Alasuutari Valiosauna ry:stä pakkasivat perjantaina saunapaikan viimeisiä jäänteitä kierrätykseen.
Kesä paketissa. Eevi Pulli ja Riku Alasuutari Valiosauna ry:stä pakkasivat perjantaina saunapaikan viimeisiä jäänteitä kierrätykseen.
Kuva: Jussi Leinonen

Rovaniemellä kesän ajan toiminut Valiosauna on nyt purettu pois.

Sauna rakennettiin heinäkuun alussa talkoovoimin ja luvatta kaupungin maille jokirantaan ja nimettiin Valiosaunaksi. Vapaasti kaikkien käytössä olevasta saunasta muodostui Rovaniemelle uudenlainen kohtaamispaikka.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä