Tornio aloit­taa yli 12-vuo­tiai­den ro­ko­tuk­set ensi tors­tai­na

Torniossa aloitetaan yli 12-vuotiaiden rokotukset ensi viikolla. Rokotuspaikka on Rajalla-kauppakeskuksen toisessa kerroksessa.
Torniossa aloitetaan yli 12-vuotiaiden rokotukset ensi viikolla. Rokotuspaikka on Rajalla-kauppakeskuksen toisessa kerroksessa.
Kuva: Tuulikki Kourilehto

Torniossa aloitetaan 12 vuotta täyttäneiden torniolaisten koronarokotukset torstaina 19. elokuuta Rajalla-kauppakeskuksessa. Ajat ovat varattavissa sähköisestä ajanvarauspalvelusta.

Tornion kaupungin tiedotteen mukaan lisäksi järjestetään kaksi pop up -rokotustilaisuutta Rajalla-kauppakeskuksessa kaikille yli 12-vuotiaille torniolaisille, jotka eivät ole vielä saaneet ensimmäistä koronarokotetta.

Pop up -rokotustilaisuudet ovat perjantaina 20. elokuuta klo 13–17 ja lauantaina 21. elokuuta klo 10–15. Pop up -päivinä rokotukseen ei tarvitse varata aikaa.

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – löydä suosikkisi klassikoiden ja uutuuksien joukosta.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä