Tahto kasvaa sel­lai­sek­si kuin itsestä tuntuu – Lou­na-Tuu­li Luukan las­ten­teat­te­ri­esi­tys kutsuu poh­ti­maan ih­mi­syy­den eri puolia ja su­ku­puo­len mo­ni­nai­suut­ta

Oulussa saa lauantaina ensi-iltansa lastenteatteriesitys Minun näköiseni dinosaurus. Taideyliopiston Teat­terikorkeakoulussa esitysdramaturgian maisteriohjelmassa opiskelevan Louna-Tuuli Luukan käsikirjoittama ja ohjaaja esitys kutsuu katsojat pohtimaan omana itsenään olemisen arvoa, ihmisyyden eri puolia ja sukupuolen moninaisuutta.

Samalla asialla on kirjoista ja elokuvista tuttu Babe-possu Turun kaupunginteatterissa. Tule sellaiseksi kuin olet, Babe rohkaisee Milko Lehdon ohjauksessa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä