Taas va­li­taan Ro­va­nie­men kaunein jou­lu­ik­ku­na – katso kuvat ja äänestä suo­sik­kia­si!

Äänestys on alkanut ja kestää 8. joulukuuta asti.

Kuusenhavuja, tunnelmallisia jouluvaloja, lunta, tähtiä ja tietenkin tontunpunaista, ainakin niistä on tämän vuoden jouluikkunoiden ilme tehty.
Kuusenhavuja, tunnelmallisia jouluvaloja, lunta, tähtiä ja tietenkin tontunpunaista, ainakin niistä on tämän vuoden jouluikkunoiden ilme tehty.
Kuva: Lapin Kansa

Tänä vuonna mukana Rovaniemen perinteisessä Kaunein jouluikkuna -äänestyksessä on mukana 11 osallistujaa. Jos et osaa vielä päättää, voit käydä kiertämässä ikkunat myös paikan päällä. Äänestää voi sunnuntaihin 8.12. asti.

Jos alla oleva äänestys ei toimi laitteellasi, voit avata sen erilliseen selainikkunaan tästä.

Huomioithan, että äänestys toimii kuvaa klikkaamalla. Eli klikkaa vain sitä kuvaa, jolle haluat antaa äänesi!

Nosto

Yksitoista jouluikkunaa

Kilpailun voittaa eniten yleisöääniä saanut jouluikkuna.

Kilpailun järjestävät Likiliike Rovaniemi, Rovaniemen elävä kaupunkikeskusta ja kaupunkilehti Uusi Rovaniemi.

Äänestysohjeet

Voit äänestää 8.12. asti osoitteessa www.uusirovaniemi.fi.

Palkinnot

Kilpailusta järjestetään myös hauska koko perheen yhteinen jouluikkunasuunnistus. Suunnistusaika on 20.11.–31.12. Suunnistuksen osallistujien ja suunnistuslappujen jättäneiden kesken arvotaan yksi 100 euron ja kaksi 50 euron Likiliike-lahjakorttia.

Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä