Taas pääsee baariin Vii­rin­kan­kaal­la – ­Jaak­ko Puo­lak­ka osti Pub Pu­na­pip­pu­rin kon­kurs­si­pe­säl­tä, koska näki siinä po­ten­tiaa­lia

Pub Punapippuri ei ehtinyt olla pitkään kiinni, kunnes se jo avattiin. Uusi omistaja tahtoo säilyttää baarin Viirinkankaan kohtaamispaikkana.

Jaakko Puolakka avasi Pub Punapippurin uudelleen Viirinkankaalla. Joonatan Ämmälä on ollut jo kolme vuotta töissä tiskin takana.
Jaakko Puolakka avasi Pub Punapippurin uudelleen Viirinkankaalla. Joonatan Ämmälä on ollut jo kolme vuotta töissä tiskin takana.
Kuva: Jussi Leinonen

Ovesta sisään astuessa David Bowien Let's Dance soi taustalla. Tiskin takana on Viirinkankaan lähiöpubissa kulkeville tuttu baarimikko Joonatan Ämmälä. Näin se on, Pub Punapippuri on taas auki.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä