Saa­ri­se­län kyl­py­lä­ho­tel­lin omis­ta­ja aloitti kor­jaus­työt mää­rä­ai­kaan men­nes­sä – al­las­osas­ton re­mont­ti alkaa ai­kai­sin­taan ensi vuonna

Jo yli vuoden kiinni ollut kylpylä voisi aueta aikaisintaan vuonna 2027. Nyt tehtävät kunnostustyöt valmistuvat tulevaan talvikauteen mennessä, eikä niillä ole vaikutusta Holiday Club Saariselän hotellitoimintaan.

Holiday Club Saariselän kylpyläosasto on ollut suljettuna jo yli vuoden, mutta hotelli ja ravintolat toimivat normaalisti.
Holiday Club Saariselän kylpyläosasto on ollut suljettuna jo yli vuoden, mutta hotelli ja ravintolat toimivat normaalisti.
Kuva: Jyri Salonen

Saariselän kylpylähotelli Holiday Club Saariselän ranskalainen omistaja on aloittanut rakennuksen kunnostuksen Inarin kunnan asettamaan määräaikaan mennessä.

Kylpylärakennuksesta kunnostetaan parhaillaan vastaanottoaulan kattorakenteet sekä puretaan viisi vuotta sitten tapahtuneessa Angry Birds -leikkipuiston romahduksessa vaurioitunut osa.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Lapin Kansa Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä