Ro­va­nie­mi ja Kemi ovat mukana maail­man suu­rim­mas­sa il­mas­to­ta­pah­tu­mas­sa WWF:n Earth Hou­ris­sa lauan­tai­na

Miljoonat ihmiset näyttävät jälleen Earth Hourissa, kuinka huoli ilmastosta ja luonnosta koskettaa ihmisiä ympäri maailmaa. Koronaviruksen vuoksi Earth Houria vietetään tänä vuonna turvallisesti kotona ja somessa. Lisäksi tunnettujen maamerkkien valot sammuvat useissa kunnissa ja kaupungeissa ympäri Suomen.

Lauantaina 28. maaliskuuta kello 20.30 valot sammuvat Kemissä ja Rovaniemellä. Kemin kaupunki ja seurakunta ottavat osaa WWF:n Earth Houriin sammuttamalla muun muassa Kemin kirkon ulkovalaistuksen sekä katuvaloja.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Lapin Kansa Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Mainos
Lapin Kansan pelit

Pelaa Lapin Kansan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä